Yukarı
Aydın Baglift Asansör Sistemleri
İletişim bilgilerimiz
  • Adnan Menderes mah. 504 sokak no:11 Aydın-Efeler
  • +90 554 655 33 37
  • +90 553 503 86 11
  • info@aydinbagliftasansor.com
Asansör Bakım & Arıza

Asansör Bakım & Arıza

Baglift asansör sistemleri asansör bakımı konusunda hassasiyetle çalışır. Asansör bakımında insan hayatı söz konusu olduğu için sık ve titiz bir şekilde yapılmalıdır.

Tüm asansörlerin periyodik olarak bakımdan geçmesi gerekir. Yeni binalardaki asansörlerin bakımı , garanti süresi bitene kadar kurulumunu yapan firmaya aittir. Asansörler sürekli çalışan elektronik makinelerdir ve asansörde kullanılan parçaların da kullanım ömürleri vardır.

Asansör bakımlarının yapılması sorunsuz ve güvenilir çalışması için gereklidir. Asansör bakımlarında saptanan teknik kusurlar gerekli tedbirlerin alınmasını kolaylaştırır. Asansör bakımlarının belgelerle çalışılan ve güvenlik kuralları çerçevesinde yapılan işler olması da durumun önemini açıkca belirtir.

Ayrıca bakımı yapılmayan asansörlerin çıkardığı arızanın maliyeti , bakım maliyetinden çok daha fazladır. İşimizi yaparken, asansör kullanıcılarını korumak asansör bakımı için en önemli sebebimizdir. Asansör bakımında profesyonel ekibimizle öne çıkarak asansör kullanılan her alanda hizmet veriyoruz. Asansör bakımında yaptığımız işlemler; en başta rutin kontrol adı altında göz ve elle asansör incelenir. Belirli bir arıza yoksa ayrıntılı kontrollere geçilir ve önemli parçaların durumu incelenir. Asansörü taşıyan halatlar başta olmak üzere ana taşıyıcı kasnaklar ve asansör rayları titizlikle kontrol edilir. Rutin yağlama işlemleri yapılır bu asansör bakımında en önemli aşamalardan biridir. Asansör bakımının devamında eski ya da aşınmış parçalar değiştirilir ve bakım tamamlanır. Bakım sırasında bir kusur saptandığında asansöre belirtici bir arıza etiketi yapıştırılır. Çalışır durumdayken arıza bulunduğunda ilk olarak şalterden elektrik kesilir, kabinin konumunda yanlışlık varsa fren açma manivelasıyla fren açılır ve el volanıyla kabin kat seviyesine getirilir.

İçerideki şahısların dışarı çıkması sağlandıktan sonra volan eski yerine getirilir. Asansör bakımını üstlenen firma arızayı gidermeden asansör asla kullanıma açılmaz. Bir asansör ne kadar iyi olursa olsun, iyi bakım yapılmadığı sürece güvenli, verimli ve sürekli bir işleyişe sahip olamaz.

Asansörlerin periyodik bakıma tabi tutulması kanuni bir zorunluluk olmasının yanında oluşturacağı avantajları kısaca aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz; Asansörlerin devamlı güvenli bir şekilde çalışması sağlanmış olur. Arıza yapma oranını düşürür. Tabii kullanımdan dolayı arızalanabilecek malzemelerin önceden tespit edilmesini sağlayarak kaza oluşma durumunun önlenmesi sağlanmış olur.

Asansör makinesi, kumanda panosu v.b. pahalı asansör komponentlerinin düzenli kontrolü sayesinde bu malzemelerin kullanım ömrü uzar ve oluşabilecek yüksek maliyetli arızaların önlenmesi sağlanmış olur. Kullanma ömrünün uzamasını sağlar. Daha konforlu ve verimli çalışma sağlanmış olur.

Biz Neler Yapıyoruz

Aydın Baglift Asansör Sistemleri olarak, Asansör ürünleri, asansör arıza & bakım, asansör montajı, asansör revizyon gibi bir çok hizmet sunmaktayız. Bunun yanında verdiğimiz asansör çeşitleri;

Bizi Ziyaret Edin
Adnan Menderes mah. 504 sokak no:11 Aydın-Efeler